Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Future Gate Sci-fi Film Festival 2021 hostí Oko

Logo kina Oko v Šumperku

Osmý ročník festivalu Future Gate nabídne v sobotu 2. října jednodenní přehlídku v Šumperku. Osmý ročník festivalu reaguje na současnou korona-krizi a představí postapokalyptický žánr.

Koronavirus postavil před náš svět novou výzvu. Naše civilizace čelí hrozbě nejen zdravotní, ale i ekonomické a potažmo sociálně-politické. Ukázalo se, že lidstvo je zranitelnější mnohem víc, než jsme si mysleli. Filmaři již mnoho let předkládají své apokalyptické vize. Jaderné následky případné 3. světové války nebo strach z virů mimozemského původu vystřídali v posledních desetiletí reálnější hrozby jako je devastace přírody, globální oteplování nebo nedostatek vody. Vypadá to, že největší hrozbou pro lidstvo je lidstvo samotné. Budeme žít ve světě podobném tomu ze série Šílený Max? Tématem chce festival upozornit na aktuální i budoucí problémy související s činností člověka. Postapokalyptický subžánr nabízí dostatek podnětů k zamyšlení a zároveň kvalitní filmovou tvorbu.

„V Šumperku se diváci můžou těšit na filmy Šílený Max 1 a Šílený Max 2, kromě žánrové klasiky promítneme poutavý a zábavný dokument Vetřelec na jevišti režisérské dvojice Danielle Kummer a Lucy Harvey. Film sleduje adaptaci legendárního filmu pro jeviště od prvotních čtených zkoušek, přes výrobu dekorací až po samotnou premiéru v divadle West End v Londýně. Nedílnou součástí přehlídky se staly i krátké Sci-fi filmy. Z doprovodného programu stojí za zmínku výstava Tomáše Müllera, Jonáše Ledeckého a Michala Suchánka nebo výstava k nově vydanému komiksu 1984,“ zve na přehlídku Kamil Navrátil, ředitel kina Oko Šumperk.

„Dopolední program nabídne od 10 hodin nevšední pohled na dřívější planetu Pluto. Ve vizuálně dechberoucím dokumentu z ikonické série BBC Horizon vědci a vědkyně představují potenciál, který v sobě skrývá. Film je uváděn ve spolupráci s Academia Film Olomouc,“ dodává Kamil Navrátil.


Vytvořeno 1.10.2021 8:32:46 | přečteno 885x | singerova
load