Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Fortex se pouští do přístavy zimního stadionu

severní tribuna zimního stadionu, které přijde zbourat a nahradí ji nová

Dlouho očekávaná přístavba šaten a zázemí u šumperského zimního stadionu se konečně rozbíhá. Potřebné zázemí pro sportovce bude stavět šumperská společnost Fortex Stavby, která zakázku vysoutěžila ze necelých 53 milionů korun bez DPH.

Zimní stadion studie„Přístavba se šatnami se měla stavět již v loňském roce. Město ale přes opakovaná ujištění nezískalo na tento účel dotaci z Národní sportovní agentury. I kvůli tomu se stavba prodražila o zhruba 13 milionů korun,“ uvedl starosta Tomáš Spurný.

Budování dvoupodlažní přístavby bude trvat zhruba rok a půl. Stavba je naplánována tak, aby nenarušila hokejovou sezonu šumperských Draků i z pohledu návštěvníků. Ti však budou muset počítat s omezením parkovacích míst.Radek Kučera, vedoucí střediska zimního stadionu

I z toho důvodu bude stavba komplikovaná. Stavbaři musí zbourat severní tribunu, na jejím místě vyroste nová, pod ní vzniknou skladové a technické prostory, prádelna a sušárna. Na tribunu bude navazovat zděná přístavba. Střední část bude tvořit vstup s vrátnicí a chodba do zimního stadionu, umístěna zde bude také ošetřovna.

Východní část přístavby bude sloužit mládeži, v přízemí se budou nacházet šatny, umývárny a toalety, v patře pak klubovna, prostory pro trenéry, posilovna, učebna, sklady a technická místnost.

V přízemí západní části, která je určena pro tým dospělých Draků, budou šatny, zázemí kustoda, prostor pro trenéry, posilovna, umývárna a toalety, v patře pak prostory pro vedení klubu, kuchyňka, sklad, klubovna, toalety a wellness.

Autor studie: B&D Project/M. Dvořáček

Starosta Tomáš Spurnáý informuje TV Morava o přístavbě stadionu


Vytvořeno 29.6.2022 | přečteno 1954x | singerova
load