Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Folklorní slavnost odstartují v sobotu Roztančené kotlíky

Ilustračn foto   folklorní slavnost

Přípravy na jednodenní Folklorní slavnost, která letos nahradí mezinárodní festival, vrcholí. Hlavní dění se uskuteční v sobotu 14. srpna v Pavlínině dvoře, výjimkou je pouze oblíbená roztančená ulice, ta zamíří na pěší zónu.

Ilustrační foto   vaření kotlíkového gulášeOd 10.00 budou moci zájemci sledovat týmy, které se pustí do vaření kotlíkového guláše. V 10.30 návštěvníky pobaví lidoví vypravěči, kteří se budou na pódiu střídat s kapelou Rabussa. Oblíbená Roztančená ulice je na programu od 11.00 na pěší zóně. Dopolední program uzavře pěvecký folklorní soubor Seniorky Šumperk, ty pak vystřídají opět lidoví vypravěči, které doprovodí cimbálová muzika.

Úderem 12.00 začne porota hodnotit kotlíkové guláše, týmy si vyslechnou verdikt v 13.30, kdy budou vyhlášeni vítězové soutěže. V hlavním programu, který začíná ve 14.00, se představí: Senioři Šumperk, Hanačka Litovel, Kordulka Starý Poddvorov, Beskyd Zubří a další hosté.

Od 17.00 se milovníci folkloru mohou těšit na Posezení u skvělé cimbálové muziky Matěje Kurečky. Slavnost zakončí v 19:00 Ohnivá show Postrpoi.

Vstupné na Folklorní slavnost je dobrovolné, ochutnávka soutěžních gulášů přijde na 100 korun.

Ilustračn foto   folklorní slavnost, Senioři Šumperk


Vytvořeno 12.8.2021 13:15:08 | přečteno 723x | singerova
load