Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Folklorní festival nahradí jednodenní slavnost

Logo MFF Šumperk

Milovníci folkloru se letos mohou opět těšit na Roztančenou ulici, v srpnu se po roční pauze opět sjedou do Šumperka folklorní soubory. Z pochopitelných důvodů se však musel mezinárodní festival převtělit do folklorní slavnosti, na kterou zavítají převážně tuzemské soubory. Vaření kotlíkového guláše však chybět nebude!

Folklorní slavnosti 2021Pořadatelé se rozhodli uspořádat jednodenní folklorní slavnost 14. srpna v Pavlínině dvoře. Program odstartuje soutěž o nejlepší kotlíkový guláš, kuchaři se pustí do práce už v osm hodin ráno. Zájemci se mohou do soutěže přihlásit do 13. srpna, na
e-mail: kultura@sumperk.cz stačí zaslat název týmu a kontaktní osobu. Podrobné propozice jsou zveřejněny na webu www.festivalsumperk.cz.

Od 10.30 bude v Pavlínině dvoře kuchařům i návštěvníkům hrát Rabussa, její vystoupení budou doplňovat lidoví vypravěči. V 11 hodin pěší zónu obsadí tanečníci, uskuteční se zde oblíbené Roztančená ulice. V 11.30 se dění opět přenese do Pavlínina dvora, kde vystoupí pěvecký folklorní soubor Seniorky Šumperk.

Vyhlášení vítězů gulášové soutěže otevře ve 13.30 hodin odpolední program v Pavlínině dvoře. Úderem druhé vystoupí místní Senioři, litovelská Hanačka, Kordulka ze Starého Poddvorova a soubor Beskyd ze Zubří. Účast přislíbil i soubor z partnerské Nysy. V 17 hodin je naplánováno posezení u cimbálové muziky Matěje Kůrečky ze Starého Poddvorova a o dvě hodiny později celou akci uzavře ohnivá show Postrpoi.

Folklorní slavnost podpořilo město Šumperk a Olomoucký kraj, vstupné na slavnost je dobrovolné, za ochutnávku gulášů zájemci zaplatí 100 korun.

vaření guláše v roce 2019   tým z Prievidze
Vytvořeno 27.7.2021 8:48:03 | přečteno 1183x | singerova
load