Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Dům dětí bude po rekonstrukci sloužit k bydlení

Dům u radnice

Bývalý Dům dětí U radnice na náměstí Míru v Šumperku má nového majitele. V dražbě, která proběhla na půdě radnice, jej koupil šumperský rodák Martin Pacák. Za dům v historické části města nabídl 8,2 milionu korun.

„Musím přiznat, že jsem velký obdivovatel historických domů a v této oblasti se pohybuje i moje podnikání. Nakupuji a revitalizuji historické domy, ve kterých buduji byty. Stejný záměr mám i s domem u radnice,“ prozradil podnikatel, který po studiích opustil Šumperk a nyní podniká v Olomouci.

Potvrdil, že Šumperk zná velice dobře a ví, že ve městě je nedostatek bytů. „Do budování bych se proto chtěl pustit co nejdříve. Pokud půjde vše dobře, s revitalizací bych chtěl začít do půl roku,“ uvedl Martin Pacák. Podle něj je dům ve velice dobrém stavu, město mu zároveň předalo podrobnou dokumentaci, která mu cestu k rekonstrukci zjednoduší. V plánu má vybudovat čtrnáct apartmánů o velikosti zhruba 60 m2 (2+KK), v přízemí zůstanou obchodní prostory. Ještě není rozhodnut, zda byty prodá, nebo zda je bude pronajímat.

„Vím, že dům je historickou kulturní památkou, rekonstrukce bude vedena citlivě a domnívám se, že i díky tomu bude náměstí zase o něco krásnější,“ doplnil podnikatel.

Dům u radnice2
Vytvořeno 11.5.2021 7:30:27 | přečteno 1301x | singerova
load