Dobrovolníci budou nabízet bílé pastelky

Sbírka Bílá pastelka   plakát

Po loňském ročníku poznamenaném pandemickými opatřeními se letos sbírka Bílá pastelka vrací již po dvaadvacáté do ulic, ve dnech 11. - 13. října, v plném nasazení a s jasným cílem pomáhat nevidomým a slabozrakým lidem vidět svět.

Minulý ročník sbírky Bílá pastelka, na němž se v podobě nižšího počtu dobrovolníků podepsala covidová pandemie, je za námi. V tom letošním se opět v půlce října po celém Česku rozběhne na 2 000 dobrovolných dvojic. Se zbrusu novými kasičkami s platebním QR kódem a s logem sbírky na tričku budou dobrovolníci nabízet bílé pastelky symbolizující podporu lidem se zrakovým postižením.

Výtěžek sbírky je určen na zajištění speciálních služeb pro nevidomé a slabozraké poskytované v rámci celé České republiky. Každý, kdo za svůj příspěvek získá bílou pastelku, tak podpoří například nácvik chůze s bílou holí, výcvik vodicích psů pro nevidomé, výuku speciální práce s počítačem a zaměstnávání lidí se zrakovým postižením, ale i mnoho dalších prospěšných projektů. Značná část prostředků putuje na pomoc s návratem zpět do běžného života lidem, kteří přišli o zrak v dospělosti.

Pořadatelem sbírky je Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých ČR, z.s., která v květnu oslavila 25. výročí svého založení, ve spolupráci s jejími obecně prospěšnými společnostmi Tyfloservis a krajskými TyfloCentry.

Sbírka Bílá pastelka   plakát s QR kodem

Vytvořeno 9.10.2021 | přečteno 735x | singerova