Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Do Oka míří speciální projekce filmu Oáza

Logo kina Oko v Šumperku

Film OÁZA se stal v roce 2020 vítězem ceny EUROPA CINEMAS LABEL na festivalu
v Benátkách. A právě tento vysoce hodnocený snímek uvede kino Oko Šumperk ve středu 26. října od 17.20 hodin. 

V Oku bude film uveden ředitelem distribuční společnosti Balkanfilm Milanem Kostelníkem. Uvedení filmu je spojeno s besedou odborníků na sociální práci s lidmi s mentálním postižením.

„Film, který nezvyklým způsobem zkoumá příběh milostného trojúhelníku, je zasazen do zařízení pro mentálně postižené v Srbsku. Režisér Ivan Ikič v široké mezinárodní koprodukci natočil filmové drama s velkým respektem k jeho protagonistům a přináší do dějin filmu jakousi „revoluci“ v castingu. Ústřední role jsou totiž obsazeny klienty tohoto zařízení,“ zve na film Milan Kostelník.

Speciální distribuce filmu pro kina je umožněna díky podpoře Státního fondu kinematografie. Distributor ve spolupráci s organizací SPOLU Olomouc, která se věnuje sociální práci s lidmi s mentálním postižením, připojuje k filmové projekci besedu. K diskuzi jsou předkládány otázky, jak naplňovat práva, potřeby a zájmy lidí s mentálním postižením a jak podporovat jejich začlenění do běžného života.

oaza plakat


Vytvořeno 24.10.2022 15:20:26 | přečteno 1438x | singerova
load