Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Divadelní soubor nastudoval Testosteron a doufá v brzké otevření

Nápis Divadlo Šumperk.

Dveře šumperského divadla zůstávají zatím zavřené, herecký soubor ale už nastudoval s režisérem Romanem Groszmannem další hru letošní sezony, kterou je polská konverzační komedie Testosteron, jejíž premiéra byla naplánována na 12. prosince. Stejně jako dosud „neodpremiérovaná“ Babička je i tato hra nyní „zakonzervovaná“.


„V lednu začínáme zkoušet novou inscenaci Už je tady zas!, jejíž premiéra by měla proběhnout 13. února. V této souvislosti musím říct, že zkoušet s tím, že nevíte, kdy bude premiéra, na to nejsou divadelníci zvyklí. Museli jsme se v tom naučit pracovat. Počítáme samozřejmě s tím, že „naskočit“ do již nazkoušených inscenací nebude po tak dlouhé pauze bez diváků úplně jednoduché,“ přiznává ředitel divadla Matěj Kašík, který doufá, že by se mohlo začít hrát již v lednu. „Třeba i pro menší počet diváků v sále, jak tomu bylo v červnu,“ podotýká a zdůrazňuje, že zrušená říjnová, listopadová a prosincová představení chce divadlo nabídnout v náhradních termínech, jakmile to bude možné.

Čtená zkouška inscenace Babička.

Některá představení hostujících souborů ovšem musela být zrušena úplně, takže vstupenky mohou lidé vrátit. Přehled zrušených představení i informace ke způsobům vracení vstupenek jsou zveřejněny na webu divadla www.divadlosumperk.cz.

A jaké má další plány Divadla Šumperk? I o tom je rozhovor, který Matěj Kašík poskytl Českému rozhlasu, poslechnout si ho můžete zde

Ředitel Divadla Šumperk Matěj Kašík


Vytvořeno 31.12.2020 | přečteno 948x | singerova
load