Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Děkujeme všem, kteří nosili lopaty a úklidové prostředky

Dodávka temenických hasičů se rychle zaplnila

V sobotu 26. června se uskutečnila humanitární sbírka materiální pomoci pro obce Jihomoravského kraje, které zasáhlo ničivé tornádo. Velké poděkování patří iniciátorkám a organizátorkám sbírky Kateřině Veselé a Kateřině Fic. Jako okamžitou reakci na živelnou pohromu uspořádaly ve spolupráci s vedoucí krizového řízení Zuzanou Matějčkovou a jednotkou sboru dobrovolných hasičů města sbírku potřebného materiálu. Lidé do areálu Luže přinášeli například nářadí, úklidové prostředky a další věci potřebné na úklid a likvidaci následků ničivého živlu.

Do sbírky se zapojily více než tři desítky štědrých dárců, kteří přinesli velké množství potřebných věcí od motorové pily, přes lopaty, hrábě, košťata, kolečka a kbelíky, až po hadry, rukavice a čistící prostředky. Dary zcela naplnily dodávkový automobil i s přívěsem. Materiální pomoc ještě tentýž den odvezla jednotka sboru dobrovolných hasičů města Šumperka do postižených oblastí.

 V tuto chvíli byly sbírky materiální pomoci hlavními koordinátory pozastaveny. Nadále je možné podpořit postižené obce a osoby finančním příspěvkem. V případě změn ve vývoji situace budeme dále informovat.


Do sbírky se připojily asi tři desítky dárců

JAK FINANČNĚ POMOCI LIDEM ZASAŽENÝM TORNÁDEM:

• Diecézní charita Brno spustila veřejnou sbírku, do které je možné přispívat libovolnou částkou na účet č. 4211325188/6800, variabilní symbol 2002, nebo formou dárcovské SMS. Na číslo 87 777 lze poslat dárcovskou SMS ve tvaru DMS DCHB 30, 60 nebo 90 podle částky, kterou chcete přispět.

• Pomoci je možné i skrze Diakonii Českobratrské církve evangelické. Příspěvky mohou zájemci posílat na účet č. 2100691426/2010. Je možné přispět i dárcovskou SMS na číslo 87 777 ve tvaru DMS DIAKONIEPOMOC 30, 60 nebo 90, a to opět podle výše příspěvku.

• Člověk v tísni vyhlásil sbírku SOS Morava. Příspěvky je možné posílat na speciálně zřízené konto 713271329/0300.

• Přispět je možné i na účet Českého červeného kříže. Číslo je 333999/2700, variabilní symbol 2101. Organizace spustila i platební bránu.

• Handicapovaným lidem zasaženým tornádem pomáhá Konto Bariéry. Číslo účtu, kam je možné zasílat příspěvky, je 17111444/5500. Variabilní symbol je 5555. Je možné darovat vybranou částku i přes platební bránu.

• Už od čtvrtečního večera funguje sbírka Nadace Via. Darovat je možné i na odkazu humanitární organizace Adra. Sbírku pro lidi, kteří přišli o střechu nad hlavou, spustila i platforma Donio. Přispět můžete i do sbírky znesnáze21, kterou pořádá Nadace Karla Janečka.

Dobrovolníci, kteří se postarali o sbírku a dopravili ji k potřebným


Vytvořeno 28.6.2021 16:25:15 | přečteno 1107x | singerova
load