Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Cyklistická špička zavítá do Šumperka

Cyklisté jedou v pelotonu během cyklistického závodu.

Největší a tradičně nejkvalitněji obsazený cyklistický závod na českých silnicích přijede v srpnu do Šumperka. Třináctý ročník etapového podniku první kategorie UCI namísto dosud známého pojmenování Czech Tour ponese od letošního roku název SAZKA Tour. Královská etapa startuje v Šumperku na náměstí Míru v neděli 8. srpna v 11 hodin, jednotlivé týmy se veřejnosti představí od 10.15 hodin po přivítání starostou města.

Pojede se ve čtyřech krajích od 5. do 8. srpna, startovat na něm bude pouze dvacet nejlepších vybraných sedmičlenných světových a českých profesionálních cyklistických týmů a organizátoři opět slibují výjimečný sportovní zážitek. 

SAZKA Tour je jediný cyklistický etapový závod tohoto významu v České republice, který se koná každoročně v srpnu. V současnosti patří k důležitým cyklistickým závodům v Evropě. Závod je součástí UCI Europe Tour, což znamená, že soutěžící musejí mít licenci Světové cyklistické federace.

Letošní trasa SAZKA Tour je 731 km dlouhá s převýšením 12 600 metrů a je protkaná divácky atraktivními místy, na nichž leží horské a sprintérské prémie. Čtvrtá a zároveň královská etapa dlouhá 174,8 kilometru startuje 8. srpna v 11 hodin v historickém centru Šumperka u radnice a povede přes Hanušovice, Červenohorské sedlo, Vidly a Bruntál do Šternberka. Dojezd do cíle v Radniční ulici je do 15.25 hodin, vyhlášení výsledků je pak naplánováno na 15.45 hodin.Vytvořeno 3.8.2021 | přečteno 966x | singerova
load