Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Cedule varují před novými “invazivními” druhy

Cedule umístěné v lesoparcích Skřivan a Cihelna2

V lesoparcích Skřivan a Cihelna jsou nové informační cedule. Ty mají upozornit návštěvníky na to, že za nepříznivého počasí se do těchto míst nedostane svozová technika, a není tedy možné vyvézt odpadky ze zde umístěných košů.

Cedule umístěné v lesoparcích Skřivan a CihelnaO design cedulí se postaralo oddělení kultury a smyslem je odlehčenou formou poukázat na množství odpadků, které se objevuje v našich lesích a parcích. Mají také připomenout známé „co si do lesa přineseš, to si také odnes“, a nabádat tak k ochraně přírody.

„Byli jsme požádáni kolegy z komunálního oddělení, zda bychom jim s návrhem cedulí pomohli. Podobná tvůrčí činnost nám není cizí, a tak jsme rádi tuto výzvu přijali,“ říká Bohuslav Vondruška, vedoucí oddělení kultury a dodává, že cílem bylo cedule pojmout trochu jinak, než jen obvyklou formou zákazů a příkazů. „Snad tedy nejen trochu pobaví, ale hlavně pomohou s udržením pořádku,“ dodává Vondruška.


Vytvořeno 3.5.2021 8:01:40 | přečteno 882x | singerova
load