Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Cedule napoví, jak se chovat v lese

web

Informační tabule, které upozorňují návštěvníky, jak by se měli v chovat v lese a co nejvíce porostům škodí, se před nedávnem objevily u vstupů do městských lesů, u rozhledny na Háj a na Městských skalách.

cedule2Celkem devět tabulí informuje o tom, jak lesní hospodáři bojují s kůrovcem, co ještě škodí porostu, jak se dá proti škůdcům bojovat a jakým způsobem se les obnovuje. Na dalších informačních panelech je zase desatero, které by měl návštěvník lesa dodržovat.

Tyto informační cedule byly umístěny u vstupů do lesa, které návštěvníci nejčastěji používají.

„Instalovali jsme je například u Traťovky, na cestě do MalínskéIMG 20201103 112603 resized 20201113 114710778 rokle, na Anenském dvoře na cestě na Bludoveček nebo u hájenky v Hrabenově. Při jejich tvorbě jsme zvolili odlehčenou edukativní formu. Budeme rádi, když se tabulí návštěvnici zastaví, prohlédnou si je a jejich obsah proberou třeba se svými malými dětmi,“ uvedl místostarosta Jakub Jirgl, který má na starosti mimo jiné i životní prostředí.  Vytvořeno 15.11.2020 | přečteno 539x | singerova
load