Cedule napoví, jak se chovat v lese

web

Informační tabule, které upozorňují návštěvníky, jak by se měli v chovat v lese a co nejvíce porostům škodí, se před nedávnem objevily u vstupů do městských lesů, u rozhledny na Háj a na Městských skalách.

cedule2Celkem devět tabulí informuje o tom, jak lesní hospodáři bojují s kůrovcem, co ještě škodí porostu, jak se dá proti škůdcům bojovat a jakým způsobem se les obnovuje. Na dalších informačních panelech je zase desatero, které by měl návštěvník lesa dodržovat.

Tyto informační cedule byly umístěny u vstupů do lesa, které návštěvníci nejčastěji používají.

„Instalovali jsme je například u Traťovky, na cestě do MalínskéIMG 20201103 112603 resized 20201113 114710778 rokle, na Anenském dvoře na cestě na Bludoveček nebo u hájenky v Hrabenově. Při jejich tvorbě jsme zvolili odlehčenou edukativní formu. Budeme rádi, když se tabulí návštěvnici zastaví, prohlédnou si je a jejich obsah proberou třeba se svými malými dětmi,“ uvedl místostarosta Jakub Jirgl, který má na starosti mimo jiné i životní prostředí.

Vytvořeno 15.11.2020 | přečteno 507x | singerova