Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Bývalý starosta Petr Krill oslavil 80. narozeniny

Bývalý starosta Petr Krill v těchto dnes slaví 80  narozeniny

Technická oblast, především výzkum a vývoj, byla doménou bývalého starosty Petra Krilla. I když se po Listopadu 1989 vrhl do politiky, na rozvoj technického vzdělávání nikdy nezapomínal. Dodnes je také členem Nadačního fondu Centra bakalářských studií, které bylo založeno v roce 2003 na podporu vysokoškolského studia, a to zejména technického zaměření. Petr Krill oslavil v těchto dnech 80. narozeniny, mezi gratulanty nechybělo vedení města v čele se starostou Tomášem Spurným.

„Ta dvě volební období, která jsem strávil v křesle starosty, nebyla vůbec jednoduchá. Kvůli penězům a jejich nedostatku na investiční akce jsem několik nocí probděl,“ zavzpomínal Petr Krill, který zažil během svého starostování povodně, výbuch plynu na pěší zóně i požár divadla.

Během jeho „vládnutí“ se rozhodovalo, co bude dál s areálem kasáren, stavěl se obchvat Zábřeha, zakládal podnik Epcos, opravovalo divadlo, či vznikalo zázemí pro pobočku vysoké školy v Šumperku. Všechny tyto důležité akce nesou výraznou stopu Petra Krilla.

Přejeme hodně zdraví!

Bývalý starosta Petr Krill v těchto dnes slaví 80  narozeniny, mezi gratulanty nechybělo vedení měst

Kdo je Petr Krill

Narodil se v Ráječku u Zábřehu. Absolvoval jedenáctiletou střední školu v Zábřehu, maturoval v roce 1958. Vystudoval fakultu strojního inženýrství Vysoké školy strojní a textilní v Liberci, obor strojírenské technologie. Po absolutoriu a základní vojenské službě začal pracovat v podniku Závod 1. pětiletky (později Pramet) v Šumperku. V závodě setrval do roku 1988, působil zde na různých výrobních a technických pozicích. Pak přešel do Výzkumného ústavu práškové metalurgie.

Po Listopadu 1989 se začal politicky angažovat. Za Občanské fórum byl v komunálních volbách v roce 1990 zvolen do zastupitelstva. Do zdejšího zastupitelstva se opětovně dostal v letech 1994, 1998, 2002 a 2010, již za ODS.

Starostou byl dvě volební období od roku 1994 do 2002. Byl členem Rady Svazu měst a obcí ČR a členem předsednictva Svazu obcí střední Moravy.

V senátních volbách roku 2000 postoupil do 2. kola, v němž ho ale poměrem 59:41 porazil lidovec Adolf Jílek. 

Ve volbách v roce 2002 byl zvolen do poslanecké sněmovny za ODS, Byl členem sněmovního petičního výboru a členem výboru pro evropskou integraci (později oficiálně výbor pro evropské záležitosti, v němž v letech 2004 až 2006 působil jako místopředseda.

Poslanecký mandát obhájil ve volbách v roce 2006. Byl nadále místopředsedou výboru pro evropské záležitosti a také byl členem zahraničního výboru. Ve sněmovně setrval do do roku 2010.

Bývalý starosta Petr Krill v těchto dnes slaví 80  narozeniny, gratulaci a dárky přijal od současnéh


Vytvořeno 28.5.2021 13:55:31 | přečteno 606x | singerova
load