Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Budování obchvatu Bludova pokračuje i v mrazech

I přes nepřízeň počasí pokračuje stavba obchvatu Bludova.

Stavbu obchvatu Bludova nezastavily přívaly sněhu, ani teploty padající hluboko pod bud mrazu. V současné době probíhají přípravné práce na bývalých polích u Sudkova, jako je například vytyčování sítě, kácení stromů, skrývka ornice a rozprostírání ornice.

„Budování silnice I/44 od Postřelmova do Šumperka bylo uvedeno do aktivního procesu 10. listopadu 2020, kdy podepsání smlouvy předznamenalo plánovanou přípravu stanoveného území. Přípravné práce před faktickou stavbou započaly ještě v listopadu loňského roku,“ uvedl mluvčí Ředitelství silnic a dálnic ČR Miroslav Mazal.

Zhruba šestikilometrový obchvat Bludova, který spojí Postřelmov s Šumperkem, protíná území obcí Postřelmov, Bludov, Sudkov, Dolní Studénky a městem Šumperk. Součástí projektu bude i výstavba 21 mostů a vyžádá si přemístění více než jednoho milionu krychlových metrů zeminy. Předpokládané náklady na výstavbu obchvatu jsou 2,9 miliardy korun bez DPH. Silnice by měla být dokončená do tří let.

Přesný popis stavby je zde.

Obchvat Bludva znázorněný na mapě.
Vytvořeno 20.1.2021 16:35:30 | přečteno 765x | singerova
load