Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Autobusové nádraží je ve finále soutěže Chytrá města 2021

Autobusovénádraží v Šumperku

Město Šumperk bude prezentovat v prostorách Českého vysokého učení technického v Praze svůj projekt Přestupní terminál Šumperk. Tento projekt se totiž stal jedním z finalistů letošního V. ročníku soutěže Chytrá města 2021.


„Všechna chytrá řešení, která postoupila mezi finalisty ve své kategorii, budou vystavena na velkoformátových deskách v prostorách Českého institutu informatiky, robotiky a kybernetiky ČVUT v Praze, kde si je tak bude moci prohlédnout i veřejnost. Město Šumperk přihlásilo autobusové nádraží do kategorie doprava a mobilita,“ vysvětlil šumperský místostarosta Jakub Jirgl. Slavnostní vyhlášení vítězů soutěže se uskuteční 2. prosince v Praze, pokud to epidemická situace dovolí. Pro tuto příležitost natáčel místostarosta v Praze krátký medailonek, ve kterém autobusové nádrží představil.

Realizace autobusového nádraží odstartovala v květnu 2019, první autobus z rekonstruovaného terminálu vyjel v lednu 2021. Projekt zahrnoval nejen rekonstrukci autobusového nádraží, ale i prostor přednádraží na protilehlé straně páteřní Jesenické ulice.

Na autobusovém nádraží v Šumperku, které po rekonstrukci patří k nejmodernějším v České republice, zastaví každý den 400 autobusů a využívá jej 8 tisíc cestujících denně. Na zastřešení nástupišť, výpravní budově i zastávce MHD jsou zelené střechy, akumulační nádrž zachycuje dešťovou vodu, která je využívána na zálivku, na nástupištích jsou vzrostlé stromy, tvůrci projektu využili také chytré technologie, díky kterým je snižován světelný smog, hlučnost i emise.

Natáčení medailonku s místostarostou Jakubem Jirglem na půdě ČVUT v Praze

„Těší mne, že náš projekt zaujal porotu a že naše nádraží práci budeme moci představit odborné veřejnosti,“ doplnil Jakub Jirgl.


Vytvořeno 13.11.2021 19:54:09 | přečteno 792x | singerova
load