AQUAcentrum již otestovaly tisíce návštěvníků

bazén web

Téměř šest tisíc lidí zamířilo během prvních osmadvaceti dní do nedávno otevřeného AQUAcentra na Benátkách, kde se kromě krytého bazénu s vířivkou a tobogánem nachází i saunový svět. Podniky města Šumperka, které zařízení provozují, chystají pro návštěvníky další novinky.

Od úterý 1. září, kdy se AQUAcentrum po více než třech letech opět otevřelo, do pondělí 28. září si nový bazén vyzkoušelo pět tisíc dvě stě šedesát plavců. Průměrná denní návštěvnost se tak zastavila na čísle sto osmdesát osm lidí. „Rekordní návštěvnost jsme zaznamenali v sobotu 26. září, kdy přišlo čtyři sta třiapadesát osob. O den později to pak bylo o jednoho návštěvníka méně,“ říká ředitel Podniků města Šumperka Miroslav Pospíšil.

Do saunového světa zamířilo za stejné období sedm stovek návštěvníků. Průměrně tedy pětadvacet denně. „Tato čísla jsou z mého pohledu velmi uspokojivá. Souvisejí zřejmě i s tím, že šumperská veřejnost velmi dlouho čekala na otevření krytého bazénu a těšila se na něj. Trochu se obávám, že nyní se bohužel do návštěvnosti mohou negativně promítnout vlivy koronavirové krize,“ podotýká Pospíšil.

IMG 5684

Potěšitelné podle něj je, že lidé v prvních dnech hodně využívali tzv. elektronickou peněženku. „Tento čip lze nabít od pěti set korun výše a poté čerpat služby za každou minutu strávenou v areálu. Nejkratší možný čas je pětačtyřicet minut. Tímto krokem chceme eliminovat návštěvníky, kteří by se přišli jen osprchovat,“ vysvětluje ředitel PMŠ a dodává, že ceník byl koncipován tak, aby umožnil návštěvu AQUAcentra všem sociálním skupinám.

„Domnívám se, že ceny nejsou ve srovnání s ostatními areály na severní Moravě nijak přemrštěné. Například oproti Jeseníku, kde mají městské zařízení saunového světa, jsou výrazně nižší, což platí i v porovnání s komerčními saunami a bazény,“ informoval Pospíšil.

IMG 5701

Jako jedno z mála podobných zařízení nabízí šumperské AQUAcentrum od pondělí do pátku ranní plavání mezi šestou a osmou hodinou. Této možnosti využívá stálá skupina asi dvacítky kondičních plavců. „V rámci celé provozní doby nám ovšem toto plavání generuje největší ztrátu, neboť bazén jede naplno, ale návštěvnost je velmi nízká. Zhruba po dvou měsících provozu vyhodnotíme výnosy tržeb. Vedení města poté rozhodne, zda se ranní plavání omezí, nebo ponechá v současné podobě,“ zdůrazňuje ředitel.

Po více než třech letech se do krytého bazénu vrátili nejen členové plaveckého oddílu TJ Šumperk, kteří zde mají k dispozici i novou rozcvičovnu, ale v rámci plaveckého výcviku také školáci a děti z „mateřinek“.

IMG 5633

Návštěvníci AQUAcentra se v nejbližší době dočkají i dalších novinek. Už nyní mohou na webových stránkách www.sumperksportuje.cz zjistit kromě teploty vody v jednotlivých bazénech či cen za vstupy také aktuální vytíženost bazénu a saunového světa, takže si mohou naplánovat příchod.

„V současnosti pracujeme na rezervačním systému, který bude součástí webových stránek a umožní návštěvníkům saunového provozu rezervovat si den a hodinu, kdy chtějí saunu navštívit,“ přiblížil novou možnost ředitel PMŠ. V nejbližší době se objeví ve vestibulu bazénu nový obchod s plaveckými pomůckami šumperské firmy Coqui World. „Navazujeme rovněž spolupráci se společností MultiSport Benefit, jež nabízí karty MultiSport pro návštěvníky a pro zaměstnance větších firem na Šumpersku, jako jsou například TDK Electronics, Nemocnice Šumperk či Interna Zábřeh,“ doplnil Miroslav Pospíšil.

Vytvořeno 7.10.2020 13:12:32 | přečteno 614x | singerova