Úvodní strana > Život ve městě > Pomoc Ukrajině
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

K zápisu půjdou i děti uprchlíků

Zápisy do škol   ilustrační foto

Město chystá v souladu s pokynem Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR mimořádný zápis do škol pro uprchlíky z Ukrajiny. Po vzájemné dohodě ředitelů a ředitelek všech základních a mateřských škol v Šumperku byl termín zápisu stanoven na čtvrtek 2. června 2022.

Ukrajinské děti budou do prvního ročníku přijímat základní školy: Dr. E. Beneše, 8. května, Sluneční, Vrchlického a Šumavská a mateřské školy: Sluníčko (Evaldova), Pohádka (Nerudova) a Veselá školka (Prievidzská).

„K zápisu musí zákonný zástupce dítěte donést svůj cestovní průkaz a cestovní průkaz nebo rodný list dítěte, vízový štítek a v případě zápisu do mateřské školy je nutné doložit doklad o očkování dítěte, kromě dětí s povinnou předškolní výchovou,“ uvedla vedoucí odboru školství, kultury a vnějších vztahů Olga Hajduková.  

Na základě výsledků zvláštního zápisu bude následně řešeno případné navýšení kapacity základních a mateřských škol, u kterých to dovolují prostorové podmínky.

Zápis ukrajinských dětí do ZŠ   platát v češtině

Zápis ukrajinských dětí do ZŠ   platát v ukrajinštině

Vytvořeno 16.5.2022 16:26:49 | přečteno 1047x | singerova
load