Úvodní strana > Život ve městě > COVID-19 aktuálně o očkování

Město poskytuje poradenství k registraci na očkování

Ilustrační fotografie k očkování proti Covidu 19

Jste senior a potřebujete poradit s rezervací na očkování? Nevíte, jak to udělat a na koho se obrátit? Chybí vám informace? Město Šumperk pomůže seniorům se v záplavě informací zorientovat. Nápomocné jim budou pracovnice sociálního odboru a informačního centra.

„Jsme připraveni seniorům nebo lidem s postižením pomoci. V současné době monitorujeme obyvatele našich domů s pečovatelskou službou nad 80 let, zda s registrací na očkování potřebují pomoci. Kontaktovali jsme také organizace, které poskytují pečovatelskou službu a požádali je v tomto směru o spolupráci a pomoc s případnou registrací jejich klientů. Zároveň jsme vyčlenili pracovnice, které seniorům s registrací nebo radou, jak na to, informováním pomohou,“ uvedla vedoucí sociálního odboru Městského úřadu v Šumperku Pavla Skálová.

Senioři mohou volat od pondělí do pátku od 8.00 do 12.00 na telefonní číslo 727 864 918 (sociální odbor) nebo na pevnou linku 583 214 000 (informační centrum).

Na očkování se v současné době mohou registrovat občané ve věku 80 let a starší, potřebují k tomu kartičku pojištěnce, informace o aktuálním zdravotním stavu, číslo mobilního telefonu, ze kterého se mohou registrovat, případně e-mailovou adresu.

Koordinaci očkování v našem regionu má na starosti Olomoucký kraj, na jehož webových stránkách www.krajpomaha.cz naleznete vše na téma očkování. Je zde například jednoduchý návod, jak postupovat při registraci, podmínky úspěšného přihlášení, samotný harmonogram vakcinace či přehled o situaci s dodávkami vakcín do Olomouckého kraje a jak očkování postupuje.

Vytvořeno 18.1.2021 16:28:12 | přečteno 1216x | singerova