Úvodní strana > Život ve městě > Atraktivity města
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Po stopách Malé Vídně

Koláž

Šumperk

Telefon: +420 583 214 000
E-mail: ic@sumperk.cz
Web: www.malaviden.cz, https://www.youtube.com/watch?v=8A0GCTUJ67E&t=80s

Nechte se okouzlit nečekanou noblesou Malé Vídně ukrytou pod vrcholky Jeseníků. Atmosféru konce 19. století si přiblížíte při procházce po stopách nádherných staveb z období největšího rozkvětu města.V průběhu 19. století došlo v Šumperku k nebývalému rozmachu textilního průmyslu. V důsledku toho se rapidně změnila urbanistická a architektonická tvář města. Bohatí šumperští podnikatelé si zvali pro stavbu svých vil a paláců významné vídeňské architekty. Šumperk se tak nápadně přiblížil vzhledu tehdejšího hlavního města habsburské monarchie.

Vyžádejte si v informačním centru plánek naučné stezky a přeneste se o více než sto let zpět do období, kdy město získalo své lichotivé přízvisko Malá Vídeň. Toulavá kamera na návštěvě Po stopách Malé Vídně

Využijte audio průvodce Smart GuidePoslouchejte během procházky zajímavé příběhy. Audio se automaticky začne přehrávat, jakmile se přiblížíte k zajímavému místu.

Audio prohlídka je k dispozici ve třech jazykových mutacích (PL, NJ, AJ)


Naučná stezka byla v roce 2023 obnovena ve spolupráci s Vlastivědným muzeem Šumperk.

Příloha

Fotogalerie

Šumperk

Šumperk

 
 
 
Vytvořeno 12.11.2012 9:55:47 - aktualizováno 14.1.2020 11:45:52 | přečteno 48054x | hrachovina
load