Úvodní strana > Život ve městě > O Šumperku > Čestní občané
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Valenta Aleš

Valenta Aleš

Narozen 6. února 1973 v Šumperku)

Bývalý profesionální akrobat na lyžích, olympijský vítěz, moderátor.

Na Zimních olympijských hrách v Naganu obsadil 4. místo v akrobatickém lyžování. 16. března 1998 mu bylo uděleno čestné občanství města Šumperka, kterým byla oceněna jeho vynikající reprezentace České republiky a města Šumperka. S pamětním listem získal Aleš Valenta i symbolický klíč k bráně města. 19. února 2002 získal Aleš Valenta zlatou medaili na zimních olympijských hrách v Salt Lake City ve stejné disciplíně jako v Naganu. V současné době se věnuje především moderování, má vlastní pořad "Lvíčata" v České televizi.


Vytvořeno 8.12.2007 21:18:42 | přečteno 5697x | kouril
load