Úvodní strana > Život ve městě > O Šumperku > Čestní občané
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Umlauf Karl, rytíř von Frankwell

Umlauff Karl

Narozen 23. prosince 1796 v Šumperku, zemřel 8. března 1861 ve Vídni).

Právník, organizátor soudnictví, prezident Vrchního zemského soudu.

Práva vystudoval na univerzitě v Olomouci a ve Vídni. Působil na mnoha místech monarchie. V roce 1853 se stal prezidentem Vrchního zemského soudu v Bratislavě a o tři roky později v Pešti. V roce 1858 povýšen do rytířského stavu. Čestným občanem města Šumperka byl jmenován v roce 1860. V roce 1876 byly vydány jeho Kronikaměsta Šumperka.

Zdroj: FILIP, Zdeněk. Kdo byl kdo. 200 osobností z historie Šumperka. Pavel Ševčík – Veduta, Štíty, 2008, 1. vydání.

Vytvořeno 8.12.2007 21:17:39 | přečteno 4558x | kouril
load