Úvodní strana > Život ve městě > O Šumperku > Čestní občané
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Uherek Milan

Uherek Milan
Narozen 23. prosince 1925 v Bzenci, zemřel 9. srpna 2012 v Nové Pace.
Sbormistr.

Žil v Liberci. Zakladatel a dlouholetý sbormistr dětského sboru Severáček Liberec, sbormistr liberecké opery, hudební skladatel a výrazná osobnost mezi českými sbormistry. Čestné občanství města Šumperka mu bylo uděleno 12. dubna 2001 za dlouholetou spolupráci se Šumperským dětským sborem, která se traduje od roku 1967.  

Vytvořeno 6.3.2008 12:55:18 | přečteno 4630x | kouril
load