Úvodní strana > Život ve městě > O Šumperku > Čestní občané
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Svoboda Ludvík, gen.

Svoboda Ludvík

Narozen 25. listopadu 1895 v Hroznatíně, zemřel 20. září 1979 v Praze). 

Armádní generál, ministr národní obrany, prezident Československa.

Čestné občanství bylo Ludíku Svobodovi uděleno 9. srpna 1946 a mělo mu být odevzdáno na slavnosti Svazu Národní revoluce, která se konala 1. září v Šumperku. Svoboda se jí však nezúčastnil. Diplom převzal v Praze 24. dubna 1947 od delegace města Šumperka, kterou vedl předseda MNV Leopold Formánek. Je po něm pojmenována ulice v Šumperku.

Vytvořeno 8.12.2007 21:16:58 | přečteno 5945x | kouril
load