Úvodní strana > Život ve městě > O Šumperku > Čestní občané
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Seidl Ignaz

Seidl Ignaz

Narozen 25. září 1851 v Šumperku, zemřel 4. května 1929 v Šumperku (zde pohřben v rodinné hrobce).

Komerční rada a textilní podnikatel.
Syn textilního podnikatele Ignaze Seidla, jenž jej vychoval pro dráhu obchodníka a průmyslníka. Významně se zasloužil o modernizaci sudkovské přádelny. V Šumperku byl členem zastupitelstva a v letech 1897–1906 byl radním.
Bydlel v Kirchengasse č. 1 (dnešní Sadová), později v Schulgasse č. 3 (tzv. Seidlův palác v dnešní Hanácké ulici). Čestným občanem města Šumperka byl jmenován 9. března 1917.

Zdroj: FILIP, Zdeněk. Kdo byl kdo. 200 osobností z historie Šumperka. Pavel Ševčík – Veduta, Štíty, 2008, 1. vydání.
Vytvořeno 8.12.2007 21:15:36 | přečteno 4604x | kouril
load