Úvodní strana > Život ve městě > O Šumperku > Čestní občané
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Minář Bohumír

Minář Bohumír

Narozen 8. března 1897 v Dolních Studénkách, zemřel 11. dubna 1945 v koncentračním táboře v Bayreuthu.

Ředitel menšinové školy, člen odboje.
Ředitel menšinové školy ve Vikýřovicích, pracoval také jako jednatel okrsku Národní jednoty v Šumperku. Po mnichovských událostech působil na obecné škole v Olomouci-Řepčíně, účastník protifašistického odboje, zahynul při bombardování tábora. Byla po něm pojmenována ulice, která zanikla při budování sídliště Evaldova. Čestným občanem in memoriam byl jmenován 29. dubna 1946.

Zdroj: FILIP, Zdeněk. Kdo byl kdo. 200 osobností z historie Šumperka. Pavel Ševčík – Veduta, Štíty, 2008, 1. vydání.
Vytvořeno 8.12.2007 21:12:30 | přečteno 4410x | kouril
load