Úvodní strana > Život ve městě > O Šumperku > Čestní občané
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Micka Miloň

Micka Miloň

Narozen 11. září 1896 v Terezíně a zemřel 15. říjen 1943 v Drážďanech.

Major pěšího pluku 13.

Byl československým legionářem a po první světové válce zůstal v armádě. V letech 1936 - 1938 sloužil s hodností majora u šumperského pěšího pluku 13. Za druhé světové války se zapojil do činnosti odbojové organizace Obrana národa. V únoru 1942 byl v Čáslavi zatčen, v září 1943 odsouzen k smrti a o měsíc později v Drážďanech popraven. In memoriam byl povýšen na plukovníka. Čestným občanem Šumperka in memoriam byl jmenován 29. dubna 1946.


Zdroj: FILIP, Zdeněk. Kdo byl kdo. 200 osobností z historie Šumperka. Pavel Ševčík – Veduta, Štíty, 2008, 1. vydání.
Vytvořeno 8.12.2007 21:12:09 | přečteno 4862x | kouril
load