Úvodní strana > Život ve městě > O Šumperku > Čestní občané
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Langer Jan

Langer Jan

Narozen 27. dubna 1888 v Jestřebí, zemřel 6. srpna 1944 v Olomouci).

Ředitel pošty v Šumperku, účastník odboje.

Ve 30. letech byl ředitelem šumperské pošty. Byl činný v národních a kulturních organizacích (Národní jednota a Sokol). Po mnichovských událostech byl na podzim roku 1938 převeden do Olomouce, kde se později zapojil do odbojové činnosti. V roce 1941 byl gestapem zatčen a vlečen po několika koncentračních táborech. V roce 1943 byl z Vratislavi s těžkou tuberkulózou propuštěn domů zemřít. Čestným občanem in memoriam byl jmenován 14. prosince 1945.

Zdroj: FILIP, Zdeněk. Kdo byl kdo. 200 osobností z historie Šumperka. Pavel Ševčík – Veduta, Štíty, 2008, 1. vydání.

Vytvořeno 8.12.2007 21:09:51 | přečteno 4570x | kouril
load