Úvodní strana > Život ve městě > O Šumperku > Čestní občané
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Eschler Josef

Eschler Josef
Narozen 15. prosince 1844 v Krásné Lípě, zemřel 16. října 1936 v Šumperku.
Dlouholetý čelný představitel města Šumperka, společník směnárenské firmy Sallmann & Eschler.

Čestným občanem města Šumperka byl jmenován 9. března 1917. U příležitosti jeho osmdesátých narozenin (16. prosince 1924) byla po něm pojmenována dnešní ulice Jiřího z Poděbrad, dříve Neuweltgasse (Eschler zde, v domě č. 3 bydlel). 
Pohřben byl 22. října 1936 na čestném pohřebišti šumperského hřbitova, jeho hrob však není opatřen žádným náhrobkem. V roce 1937 zde spočinula i jeho manželka Marie (narozená v roce 1851).

Vytvořeno 8.12.2007 21:05:41 | přečteno 4308x | kouril
load