Úvodní strana > Život ve městě > O Šumperku > Čestní občané
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Eben Petr

Eben Petr

Narozen 22. února 1929 v Žamberku, zemřel 24. října 2007 v Praze.

Profesor, hudební skladatel, klavírista a hudební pedagog, mistr varhanní a klavírní improvizace.

Autor zejména varhanních skladeb. Patří k nejhranějším soudobým skladatelům. Na počest jeho 60. Narozenin byla v Německu uspořádána soutěž (Korschenbroich) a festival Petr Eben-Fest (Meerbusch). Čestné občanství města Šumperka mu bylo uděleno 28. dubna 1999 za jeho významný podíl na utváření českého repertoáru Šumperského dětského sboru a za jeho dlouholetou spolupráci s tímto tělesem.

Vytvořeno 6.3.2008 12:51:14 | přečteno 4982x | kouril
load