Úvodní strana > Život ve městě > O Šumperku > Čestní občané
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Čičák Jan

Čičák Jan

Narozen 19. října 1900 v Dolních Studénkách, zemřel ve vězení ve Vratislavi 18. srpna 1944.

Oficiál ČSD, sokol, vlastenec a člen odbojového hnutí.

Uvědomělý vlastenec, činný v sokolském hnutí a vrchní oficiál Československých státních drah. Jako člen protifašistického odboje zatčen 23. listopadu 1942. Zemřel ve vratislavském vězení Je po něm pojmenována ulice v Šumperku v tzv. České čtvrti. Čestným občanem in memoriam byl jmenován 14. prosince 1945.

Vytvořeno 8.12.2007 21:03:39 | přečteno 5326x | kouril
load