Úvodní strana > Život ve městě > O Šumperku > Čestní občané
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Baumgarten Albert

Narozen asi 1802-3, zemřel 16. března 1887 v Šumperku.

Baron, okresní hejtman v Šumperku.

Čestným občanem města Šumperka byl jmenován před rokem 1860. V letech 1860, 1866, 1870, 1879 a 1882 se s tímto označením objevuje na voličských seznamech. V té době byl již na penzi a bydlel v dnešní Lužickosrbské ulici č. 6. Údaje o Baumgartenovi jsou dost skoupé. Byl literárně činný, proslul jako vynikající střelec šumperského střeleckého spolku a po odchodu na penzi se stal oblíbeným společníkem.

Převzato z CD "Šumperkem pod křídly".

Vytvořeno 8.12.2007 21:00:48 | přečteno 4732x | kouril
load