Úvodní strana > Život ve městě > Atraktivity města
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Skryté příběhy – Páni Žrouti

Logo - Skryté příběhy

skryté příběhy, obrázek se otevře v novém okněMěsto Šumperk nemá štěstí na své pány. Zatímco jiná města jsou města královská a vzkvétají, Šumperk má v tomhle ohledu smůlu, protože je poddanským městem a šlechtické rody, kterým patří, vnímají město jako dojnou krávu. To znamená, že očekávají, že z města budou mít trvalý přísun peněz z poplatků a odvodů. (Zapomeň, že by pánové pili mléko.) U pánů Tunklů to došlo tak daleko, že měšťané, rozzlobení na drsné zacházení s městem, na pána zaútočili a smrtelně jej zranili. Po mírném zlepšení v letech, kdy město vlastnil Petr starší ze Žerotína, který jej pomohl obnovit po požáru, je zde zase období, kdy Petrovi potomci potřebují peníze a ždímou měšťany. Měšťanům se daří, bohatnou a roste jim to, čemu se u dospělých říká sebevědomí a u puberťáků drzost. Vše spěje k velikému konfliktu. Bude potřeba Jana ze Žerotína trochu usměrnit, aby umožnil městu svobodně se rozvíjet. Pomůžeš? 

O HŘE

Díky venkovní hře Skryté příběhy poznáte nejen nová zajímavá místa, ale navíc můžete cestovat v čase a udělat každý rodinný výlet neobyčejným dobrodružstvím. Hra je určena především dětem od 6 do 13 let, ale pobaví i dospělé. Celou hrou vás provází malý mimozemšťan To-to, který umí cestovat v čase. Tento průvodce vám předkládá jednotlivé úkoly a radí, co udělat. Hra má i svého padoucha Timora Temnonoše, který v lidech probouzí slabost a strach. Celkovým cílem hry je pomoci To-to najít zlého Timora, který se skrývá neznámo kde (v některém z příběhů) a zabránit mu ovládnout naši budoucnost.

JAK ZAČÍT HRÁT

První krok, který musíte udělat, je zaregistrovat se do hry, čímž si vytvoříte účet pro svůj tým (rodinu, partu). Více na www.skrytepribehy.cz Pak si jen vyberete místo, kam vyrazíte. Trasy jsou v aplikaci seřazeny tak, abyste na prvních místech viděli vždy ty nejbližší. Kompletní herní instrukce i s mapou dané trasy si můžete stáhnout doma do mobilu, a tak následně už nepotřebujete datové připojení. Jestliže vaše děti rádi něco sbírají, mohou si vytvořit kolekci svých portrétů s historickými postavami, protože na konci každé trasy si můžete udělat selfie s postavou, které jste pomohli. Stáhněte si aplikaci zdarma ještě dnes na Google Play nebo iTunes. 

TRASY

Hra je rozdělena do jednotlivých výletních tras, které jsou po celé České republice. Na každé trase je několik zastavení, kde se zaposloucháte do příběhu vyprávěného historickou postavou, která je spojena s daným místem a právě řeší nějaký malér nebo obtížný záměr. Na jednotlivých zastaveních pomáháte této postavě a zároveň posunovat historii tím, že řešíte drobné úkoly, a za to sbíráte body. Čím víc bodů máte, tím víc obsahu hry se vám otevírá. Každý měsíc přibývají nové a nové trasy po celém území České republiky a tak v blízké budoucnosti hra poskytne dostatek zábavy, ať jste odkudkoliv. Jednotlivé trasy jsou dlouhé od jedné do dvou a půl hodin, aby bylo možné kromě mise hry stihnout návštěvu blízkého zámku, koupaliště nebo oběd u babičky.

Vytvořeno 13.2.2019 11:54:30 - aktualizováno 18.2.2019 8:39:02 | přečteno 2403x | hrachovina
load