Úvodní strana > Potřebuji vyřídit > Sociální oblast > Rodinná politika

Navigace

Náhradní rodinná péče

 
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Náhradní rodinná péče

Náhradní rodinná péče (také NRP) je poskytována dětem, které nemají rodinu, nebo které nemohou být ve své rodině, ať už dočasně či trvale, a z různých důvodů vychovávány. Rodinné prostředí má, na rozdíl od ústavní výchovy, pozitivní vliv na vývoj dětí.
Náhradní rodinná péče může být realizována formou adopce (neboli osvojení), pěstounské péče (vč. pěstounské péče na přechodnou dobu), poručnictví či péče jiné osoby.

Více informací zde.Den pěstounství 2022 Šumperk se uskutečnil dne 14. září 2022 v čase od 15:00 v Městské knihovně TGM Šumperk.

Den pěstounství 2022


load