Úvodní strana > Potřebuji vyřídit > Sociální oblast
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Rodinná politika

Rodina je OK, obrázek se otevře v novém okněOlomoucký kraj uplatňuje regionální rodinnou a prorodinnou politiku na základě dílčích ustanovení zákona č. 129/2000 Sb., o krajích, ve znění pozdějších předpisů, prostřednictvím koordinační a koncepční činnosti, dále se zaměřuje na institucionální a finanční zajištění služeb a v neposlední řadě se podílí i na organizování prorodinných aktivit a informování veřejnosti v regionu. 

Hlavním cílem regionální rodinné politiky je podpora prorodinných opatření, která budou podmínky pro život nejen zlepšovat, ale i zpřístupňovat. Pro kvalitní život stávajících i dalších generací i pro zachování tradic jsou důležité stabilní a dobře fungující rodiny, v nichž se děti mohou naučit etickému jednání, vzájemné toleranci a úctě k práci i úctě k životu ve všech jeho fázích.

  • webové stránky - www.rodinajeOK.cz
    • Rodinné pasy Olomouckého kraje -  vznikly jako projekt  na podporu rodin s dětmi. Jeho podstatou je vytvoření a realizace systému poskytování slev a dalších výhod rodinám s dětmi do osmnácti let věku.
    • Senior pas -  je projekt, který podporuje občany nad 55 let. Jedná se o systém slev na výrobky a služby poskytované držitelům karet Senior Pas. Slevy jsou z oblasti zdravotnictví, lázeňství, wellness, cestování, muzea apod. Karta je zájemcům vydávána zdarma.
    • Organizace pro rodinu

Strategické dokumenty rodinné politiky Olomouckého kraje

  • Koncepce rodinné politiky Olomouckého kraje na období 2019–2022. 
  • Koncepce rodinné politiky Olomouckého kraje na období 20162018.

load