Úvodní strana > Potřebuji vyřídit > Sociální oblast > Pro seniory
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Linky telefonické krizové pomoci

Linky telefonické krizové pomoci

Linky pro seniory a jejich blízké - na linky se lze obrátit s jakoukoliv náročnou situací. 
 • Senior telefon (Život 90je bezplatná, anonymní a odborná linka důvěry, která funguje nonstop a pomáhá klientům starších 60 let a jejich pečujícím překonat tíživé životní situace.
  800 157 157 (nonstop), ZDARMA, e-mailem na seniortelefon@zivot90.cz
 • Linka seniorů (Elpidanabízí volajícím důvěrný prostor pro sdílení jejich pocitů, provází je náročnými životními situacemi, poskytuje jim smysluplné kontakty na další služby a instituce.
  tel.: 800 200 007 (denně od 8:00 do 20:00), ZDARMA, email: linkasenioru@elpida.cz, nebo využijte kontaktní formulář.

 • Olomoucká linka důvěry (z.s. InternetPoradna.cznabízí anonymní telefonický (nebo internetový) kontakt pro rozhovor (chat) o aktuálních problémech vyžadujících neodkladné nebo naléhavé řešení. Linka je určena pro všechny osoby, které se cítí v krizi či obtížné životní situaci. Cítí se ohroženi, potřebují radu, podporu a pomoc.
  tel.: 585 414 600 - služba je poskytována každý všední den od 18:00 do 6:00. Víkendy a svátky nepřetržitě. Uživatel hradí pouze poplatek za hovor svému operátorovi dle jeho tarifu, případně poplatek za internetové připojení.

Národní krizové linky - celostátní působnost

 • Linka první psychické pomoci (Cesta z krize) - krizová pomoc dospělým najít východisko ze situací, které momentálně nejsou schopni zvládat sami. A také jejich blízkým, které událost zasahuje, a chtěli by poradit, jak z krize ven.
  tel.: 116 123 (nonstop), ZDARMA.
  Chat Linky první psychické pomoci – chatové okno najdete na webu www.linkapsychickepomoci.cz v pravém dolním rohu v čase od 12:00 do 17:00 hod.

 • Linka pomoci obětem kriminality a domácího násilí (Bílý kruh bezpečí): pomoc pro oběti a pozůstalé.
  tel.: 116 006 (nonstop), ZDARMA - pro oběti kriminality a domácího násilí.
  Poradna BKB Olomouc: tel.: 732 700 533,  e-mail: bkb.olomouc@bkb.cz 

Vytvořeno 5.5.2021 13:15:29 | přečteno 551x | karkoskova
load