Úvodní strana > Potřebuji vyřídit > Sociální oblast
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Pro seniory

Logo města Šumperka

Městský úřad Šumperk, odbor sociálních věcí, oddělení sociální pomoci

Sociální poradenství a pomoc pro seniory: 

  • pomoc se zajištěním potřebné péče a pomoci,
  • poradenství o dostupných sociálních službách,
  • pomoc při řešení sociálních problémů,
  • podpora při komunikaci s úřady,
  • poradenství k dluhové problematice,
  • poradenství v oblasti nepojistných sociálních dávek (dávky pomoci v hmotné nouzi, dávky státní sociální podpory, dávky pro osoby závislé na pomoci jiné osoby, dávky pro osoby se zdravotním postižením, dávky pěstounské péče).

Obraťte se na nás: MÚ Šumperk, odbor sociálních služeb, oddělení sociální pomoci, Lautnerova 1, Šumperk
Kontakty na sociální pracovníky: tel.: 583 388 + 803, 812, 813, 863, 917, 918
Úřední hodiny: po a st: 8:00-12:00, 12:45-17:00.

Leták ikona souboruzde.Senioři v krajích logo

Projekt Ministerstva práce a sociálních věcí ČR "Implementace politiky stárnutí na krajskou úroveň – Senioři v krajích" vytvořil deset dílů vzdělávacích, tematických videoklipů. Ty mají za úkol informovat veřejnost o problémech nejen starší generace. Videospoty odpovídají na otázky v oblasti péče o seniora v rodině, seniorské obálky (I.C.E. karta), stárnutí ve zdraví, dobrovolnictví, age managementu, násilí na seniorech, mezigeneračnímu soužití, veřejnému prostoru i například nyní velmi aktuální kyberbezpečnosti. Krátké animované klipy jsou určené lidem všem generací.

Videa najdete na Youtube kanálu Senioři v krajích ZDE a jsou seřazená do playlistu. To znamená, že po spuštění jdou za sebou. Videospoty jsou určené k volnému šíření a tvůrci věří, že mohou mnoha lidem pomoci.Projekt Kraje pro bezpečný internet, který je iniciativou Asociace krajů ČR,  nabízí prostřednictvím e-learningových lekcí, videospotů a vědomostních soutěžních kvízů online vzdělávání v kybernetické bezpečnosti také pro seniory.

KRAJE PRO BEZPEČNÝ INTERNET

Kurzy elektronické bezpečnosti pro seniory

Více zde.


load