Úvodní strana > Potřebuji vyřídit > Sociální oblast > Komunitní plánování sociálních služeb > Aktuality
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Poradna pro rodinu Šumperk oslavila 35. výročí

Poradna pro rodinu má v šumperském okrese již dlouholetou tradici.  Před 35 lety byla dne 11. dubna 1986 slavnostně otevřena první Manželská a předmanželská poradna, která se roku 2002 přejmenovala na Poradnu pro rodinu.  Za dobu své existence se rozsah činností poradny velmi rozšířil. Stěžejní stále zůstává manželské a rodinné poradenství.

SSP - Poradna pro rodinu_logo

Poradna poskytuje odborné psychologické a sociálně-právní poradenství rodinám, párům a jednotlivcům. Zaměřuje se na pomoc při řešení manželských, partnerských, rodinných problémů, včetně osobních a životních krizí dopadající na rodinný život. Odborné sociální poradenství zájemcům poskytuje psycholog, rodinný a manželský poradce a sociální pracovnice. Poradna spolupracuje také se soudy a orgány sociálně-právní ochrany dětí a poskytuje v rámci činností poradenství na žádost soudu, zejména v opatrovnických řízeních.
S ohledem na rostoucí poptávku výše uvedených služeb Poradna pro rodinu v Šumperku hledá pro rozšíření pracovního týmu poradny psychologa, rodinného a manželského poradce. „Bližší informace naleznou zájemci na webových stránkách naší organizace: www.ssp-ol.cz v sekci volná pracovní místa“, uvedla Kateřina Linhartová, vedoucí poradny.

Organizaci zastřešuje Středisko sociální prevence Olomouc, která je příspěvkovou organizací Olomouckého kraje. Díky pověření zřizovatele pomáhá šumperská poradna v otázkách náhradní rodinné péče a je doprovázející organizací pro výkon pěstounské péče.

V prostorách Poradny pro rodinu je možné využít také sociální službu intervenční centra, která se zaměřuje na pomoc a podporu osobám ohroženým domácím násilím a osobám ohroženým expartnerským stalkingem. Cílem je pomoci těmto osobám se zorientovat v jejich složité životní situaci, podpořit je ve volbě řešení prostřednictvím individuální psychologické pomoci, sociálního a právního poradenství.

Poradna pro rodinu sídlí na adrese Palackého 2, Šumperk (v budově Všeobecné zdravotní pojišťovny).
Poradna pro rodinu
Vytvořeno 21.5.2021 11:18:23 | přečteno 345x | karkoskova
load