Úvodní strana > Potřebuji vyřídit > Sociální oblast > Komunitní plánování sociálních služeb > Aktuality
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Nová aplikace pro oběti domácího násilí

Aby každá ohrožená osoba měla v šumperském regionu možnost včasného, snadného a bezpečného kontaktu s intervenčním centrem přímo z domova zapojila se intervenční centra, včetně Intervenčního centra Olomouc, do nového projektu pro pomoc obětem domácího násilí Nenech se (https://nenech.se/).


„Oběti domácího násilí a jejich blízcí mohou od 1.4.2021 vyhledat pomoc anonymně přes mobilní aplikaci Nenech.se, poznamenává Kateřina Linhartová, vedoucí poradny.“

Na webové adrese Nenech.se najdou osoby ohrožené domácím násilím i svědci takového jednání veškeré instrukce a užitečné informace, na koho se v případě domácího násilí obrátit. Aplikace počítá s tím, že domácí násilí má mnoho podob a nabízí informace pro ty, kdo žijí v partnerském vztahu, pro seniory, kteří žijí s násilníkem, nebo pro děti, kteří se doma potýkají s násilím. Nejdůležitější součástí aplikace je formulář, kterým se zájemce může anonymně propojit s příslušným intervenčním centrem. Díky unikátnímu kódu, který obdrží, pak může chatovat s pracovníky intervenčního centra a říct si bezpečně o pomoc.

Osoby ohrožené domácím násilím a jejich blízcí mohou anonymně vyhledat pomoc přes novou aplikaci Nenech.se nebo se přímo obrátit na Intervenční centrum Olomouc, odloučené pracoviště Poradny pro rodinu Šumperk telefonicky na čísle 725 477 295 nebo e-mailu linhartova@ssp-ol.cz.

Poradna pro rodinu sídlí na adrese Palackého 2, Šumperk (v budově Všeobecné zdravotní pojišťovny).

Poradna pro rodinu


Vytvořeno 21.5.2021 11:18:29 | přečteno 482x | karkoskova
load