Úvodní strana > Potřebuji vyřídit > Krizové řízení
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Aktuální informace

hlasic2

Město modernizuje varovný systém

Město Šumperk rozšíří a zmodernizuje systém varování a informování šumperských obyvatel. V srpnu totiž odstartovala realizace druhé části projektu „Protipovodňový monitorovací, varovný a informační systém města Šumperka“. Pro rovnoměrné a úplné pokrytí celého města budou instalovány obousměrné bezdrátové hlásiče s téměř dvěma sty reproduktory, které v povodněmi nejvíce ohrožených lokalitách nahradí stávající rotační sirény. Zbylé území bude pokryto novými elektronickými sirénami. „Velkou přidanou hodnotou nového systému varování a informování obyvatelstva bude doplnění zvukového signálu i o verbální informaci. Nové hlásiče budou informovat, proč siréna houká. Například první středu v měsíci se lidé dozvědí, že je to z důvodu pravidelné zkoušky sirén,“ vysvětlila Zuzana, Matějčková, vedoucí krizového řízení města. Více na oficiálních facebookových stránkách města.

povodnovy plan
Město Šumperk má digitální povodňový plán

Město Šumperk nyní přistoupilo k zásadní aktualizaci – zpracování digitálního povodňového plánu města a ORP Šumperk. S využitím dotačního titulu vyplývajícího z Operačního programu Životní prostředí pro období 2014 – 2020 na podporu preventivních protipovodňových opatření. Digitální povodňový plán bude nyní efektivnější, modernější a ve shodě s celostátně zavedeným systémem.


logo společnosti ČEZ, obrázek se otevře v novém okně

ČEZ Distribuce - oznamování odstávek a poruch emailem a SMS

Dalším krokem ke zlepšení obsluhy klientů ČEZ Distribuce je oznamování plánovaných odstávek na e-mail, nebo poruch formou SMS na klientem zadané telefonní číslo. Jediné, co pro to klienti musí udělat, je se zaregistrovat. Tato služba je zcela zdarma a je určena všem, kteří odebírají elektřinu na distribučním území společnosti ČEZ Distribuce.


Logo Českého hydrometeorologiského ústavu, obrázek se otevře v novém okně
Mapa aktuálních meteorologických výstrah

Na stránkách Českého hydrometeorologického ústavu je k dispozici mapa aktuálních výstrah pro území celé České republiky.
Vytvořeno 20.2.2019 15:27:35 | přečteno 1368x | hrachovina
load