Úvodní strana > Potřebuji vyřídit > Komunální odpad > Termíny svozu
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Bioodpad

Svoz bioodpadu z hnědých 240L a 1100L nádob probíhá v období od března do listopadu 1x týdně v pondělí, středu nebo pátek, shodně se svozem směsného odpadu

V roce 2021 začíná svoz v pondělí 8.3.2021 a končí v pátek 26.11.2021.

Město Šumperk nabízí možnost zapůjčení nádoby na bioodpad k rodinným a bytovým domům na základě vyplněné žádosti.

Případné změny svozu o svátcích jsou zveřejněny v aktualitách

UPOZORŇUJEME, že v případě teploty vzduchu pohybující se pod bodem mrazu dochází k zmrznutí bioodpadu a jeho přimrznutí ke stěnám nádoby. Za takových podmínek není možné obsah nádoby vyvézt.

plán svozu BIO odpadu, obrázek se otevře v novém okně

Kompost

Pro občany města je zpravidla 2x ročně (duben, říjen) zajištěna možnost odebrat si dle potřeby zdarma kompost. O stanovišti, kde bude kompost umístěn (např. na parkovišti  “u Sanatorky“) a termínu budete informováni v aktualitách. V případě zájmu o celý kontejner kompostu je možnost objednat individuálně (poplatek 1 000,- Kč za dopravu).

Objemné BIO 2021, obrázek se otevře v novém okně

Vytvořeno 19.11.2007 16:20:44 - aktualizováno 10.2.2021 12:42:48 | přečteno 27967x | kouril
load