Úvodní strana > Podnikání a spolky > Dotace města > Aktuální projekty
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Přestupní terminál Šumperk

Předmětem projektu je modernizace přestupního terminálu v Šumperku, která zahrnuje modernizaci stávajícího autobusového nádraží a dále výstavbu nových parkovacích míst pro autobusy, auta i kola. Součástí projektu je také informační systém a mobiliář.

V rámci projektu dojde k modernizaci prostor stávajícího autobusového nádraží na ulici Jesenická. V prostorách autobusového nádraží budou přebudována nástupiště, která budou nově zastřešena. Dále budou vytvořena nová parkovací místa typu P+R, P+B a K+R. Vznikne množství nových parkovacích ploch pro osobní automobily cestujících, kteří v přímé návaznosti na zaparkování vozidla využijí veřejnou dopravu. Dále vzniknou nové plochy pro zastavení vozidla a možnosti nastoupení a vystoupení cestujících. V rámci projektu je dále řešeno parkování cyklistů v parkovacím domě pro jízdní kola s kapacitou 118 kol. Všechny pěší trasy a propojení nástupišť jsou navrženy bezbariérově s návazností na pěší trasy v území a v návaznosti na vlakové nádraží a zastávky MHD u vlakového nádraží. Bezbariérové řešení umožní snadnější pohyb v prostorách terminálu osobám se sníženou schopností pohybu a orientace. Součástí terminálu bude dále i informační systém obsahující informace o příjezdech a odjezdech autobusů, vlaků a MHD, což umožní snadnější a rychlejší orientaci cestujícím. Dále budou u hlavní komunikace I. třídy instalovány informační tabule ukazující volná místa k parkování. Na silnici I. třídy jsou navrženy nové přechody pro chodce, jedno místo pro přecházení a jeden přechod pro chodce se světelnou signalizací.

Logo - EU a ministerstvo pro místní rozvoje

Realizace této akce je spolufinancována Evropskou Unií prostřednictvím Integrovaného regionálního operačního programu.

Termín realizace projektu: 09/2018 – 06/2020

Celkové výdaje: 140 566 498,60 Kč
Způsobilé výdaje: 60 000 000,00 Kč
Max. výše dotace: 54 000 000,00 Kč

Řídící orgán: Ministerstvo pro místní rozvoj, www.mmr.cz
Zprostředkující orgán: Centrum pro regionální rozvoj,
www.crr.cz
Integrovaný regionální operační program:
http://dotaceeu.cz/IROP

Vytvořeno 20.6.2018 14:09:54 | přečteno 877x | hrachovina
load