Úvodní strana > Podnikání a spolky
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Úvodní informace + dotazník

Letos v lednu byla zahájena aktualizace Strategického plánu města Šumperka na léta 2014-20. Samotná aktualizace je rozdělena do několika částí, které se postupně realizují.

V prosinci roku 2013 jsme oslovili občany, aby se účastnili přípravy při aktualizaci strategického plánu města. Přijímali jsme podněty na aktivity a projekty, které by se ve Strategickém plánu měly objevit nebo které by měly být tímto dokumentem řešeny. Dále byli vyzváni občané k osobnímu zapojení se do činnosti 5 pracovních skupin, které jsou tematicky rozděleny dle jednotlivých témat Strategického plánu. Jedná se o skupiny:

  • Infrastruktura (dopravní systém, kanalizační a vodárenská síť, rozvojové plochy pro bydlení, průmysl a služby)
  • Vzdělávání, mládež, občanská společnost (vzdělávání, bydlení, volný čas, činnost neziskových organizací)
  • Bezpečnost ve městě (bezpečnost, požární a civilní ochrana)
  • Životní prostředí (ovzduší, odpady, zeleň)
  • Kultura, sport a cestovní ruch

Dalším krokem k aktualizovanému strategickému plánu města je dotazníkové šetření, jež má zjistit názory občanů na současný stav a jejich vnímání města. Dotazník lze vyplňovat od 5.2.2014 a to elektronicky na adrese: evaluacnisetreni.cz/strategie-sumperk, nebo prostřednictvím tištěných formulářů. Ty jsou k dispozici v obou podatelnách městského úřadu, tedy v budově radnice na náměstí Míru a v úřadovně v Jesenické ulici a také v obou pobočkách Městské knihovny – v ulici 17. listopadu 6 a v pobočce Sever v Temenické ulici 5. Na uvedených místech je možné rovněž vyplněné dotazníky vhazovat do sběrných boxů. V týdnu od 10. do 16. února navíc proběhne průzkum přímo v ulicích města prostřednictvím tazatelů, jimiž budou místní gymnazisté.

V březnu a květnu pak proběhnou jednání jednotlivých pracovních skupin. Veřejné projednání dokumentu je plánováno na druhou polovinu května a aktualizace Strategického plánu rozvoje bude předložena zastupitelům ve čtvrtek 19. června.

Aktuální informace i materiály z průběhu zpracování Strategického plánu budou průběžně umisťovány na internetových stránkách města www.sumperk.cz. Stále přijímáme podněty na aktivity a projekty, které by se ve Strategickém plánu měly objevit nebo které by měly být tímto dokumentem řešeny, své nápady zasílejte na níže uvedený email. Veškeré informace k problematice zodpoví Eva Mičkechová, vedoucí oddělení strategického rozvoje, tel. 583 388 355, email: strategie@sumperk.cz.

Vytvořeno 5.2.2014 16:33:45 | přečteno 987x | hrachovina
load