Úvodní strana > Podnikání a spolky
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Nový Strategický plán rozvoje města Šumperka

Na konci roku 2020 město Šumperk zahájilo zpracování nového Strategického plánu rozvoje města Šumperka na období do roku 2030. Nový dokument by měl být k dispozici na konci roku 2021.

Na této stránce Vás budeme pravidelně informovat o aktuálním dění, které je spojené s přípravou tohoto důležitého dokumentu.


Co je Strategický plán města?

Strategický plán představuje dlouhodobý koncepční dokument, který stanovuje vizi budoucího stavu a konkrétní opatření pro podporu rozvoje města, jejichž výsledkem bude zvýšení kvality života ve města pro jeho občany a návštěvníky.  

Město Šumperk má s procesem strategického plánování dlouholeté zkušenosti. Nový Strategický plán tak naváže na ten původní, který byl schválen v roce 2014. 

Základní oblasti připravovaného Strategického plánu města:

  • Image města - veřejný prostor a urbanismus, kultura, dostupnost volnočasových služeb a atraktivita města pro cestovní ruch

  • Prosperita města - institucionální kapacita, vzdělávání, inovace a posílení atraktivity města pro podnikání a investice

  • Udržitelná mobilita - zajištění dostupnosti a dosažitelnosti města s ohledem na zájmy obyvatel, životní prostředí a technická infrastruktura

Partnerem města pro vytvoření strategie se na základě veřejné zakázky stala společnost KPMG Česká republika.

load