Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Zpívající triangl

Mimořádné setkání tří špičkových dětských pěveckých sborů.

Starosta města Šumperka, Mgr. Zdeněk Brož, ve čtvrtek 27.03.2008 v obřadní síni radnice přijal spřátelné sbory dětského pěveckého sboru Motýli Šumperk - švýcarský CORO CALICANTUS LOCARNO a SEVERÁČEK LIBEREC.

Motýli Šumperk, dětský pěvecký sbor, snad není šumperanům třeba představovat. Sbor byl založen v roce 1962 panem Aloisem Motýlem, v současnosti je veden panem Tomášem Motýlem a paní Helenou Stojaníkovou. Na svém kontě má desítky zájezdů do většiny evropských zemí, účast na významných domácích festivalech i vítězství v řadě zahraničních soutěží. Kvality sboru dokazuje druhé místo v mezinárodní sborové soutěži konané v roce 2007 ve švýcarském Montreaux. Ve stejné soutěži byli Motýli Šumperk oceněni za nejlepší provedení povinné skladby. Díky svému výkonu obdržel sbor pozvání k účasti na jubilejním 40. ročníku mezinárodní soutěže ve španělské Tolose (podzim 2008).

Calicantus je intenzivně vonící zimní květ stejnojmenného stromu, který roste v jižní, italsky hovořící části Švýcarska - Ticinu. Calicantus je také jméno dětského pěveckého sboru, který založil v roce 1993 v Locarnu Mario Fontana. Sbor se zabývá hudbou všech období hudební historie a různých kulturních tradic. Učí děti poznávat svět v jeho mnoha podobách, mimo jiné také vzájemnými výměnami se švýcarskými a zahraničními sbory. CORO CALICANTUS LOCARNO je absolutním vítězem celonárodní soutěže švýcarských pěveckých sborů (2007).

Liberecký dětský sbor Severáček je jedním z nejuznávanějších dětských sborů v České republice i v Evropě, v roce 2008 vstupuje do své padesáté sezóny. Byl založen manželi Jiřinou a Milanem Uherkovými, má za sebou tisíce koncertů doma i za hranicemi. V současné době vede sbor paní Silvie Pálková, sbormistr a skladatel Milan Uherek je stálým uměleckým poradcem sboru. Své umění prezentoval Severáček v téměř celé Evropě, USA, Kanadě, Japonsku, Sýrii a Jordánsku, je zván na mezinárodní hudební festivaly. Nejnověji se může pochlubit vítězstvím v kategorii dětských sborů v Cantonigrós (Španělsko, 2007).

Zpívání všech tří sborů si můžete poslechnout ve čtvrtek 27. března 2008 od 18:00 hodin v bývalém klášterním kostele Zvěstování Panny Marie.

Přijetí v obřadní síni šumperské radnice
Sbory Severáček a Calicantus, obrázek se otevře v novém okně
Zpívání na schodech
Sbory Severáček a Calicantus na schodech, obrázek se otevře v novém okně

Vytvořeno 27.3.2008 14:00:20 | přečteno 3900x | jahnova
load