Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Změna dodavatele zemního plynu

Informace pro občany v případě změny dodavatele zemního plynu.

Doporučení zákazníkům RWE v případě zvažování změny dodavatele zemního plynu

V poslední době stále častěji dochází k oslovování našich zákazníků zprostředkovateli dodávky zemního plynu jiných dodavatelů formou „podomního“ prodeje. Na základě zkušeností našich zákazníků může být tento způsob prodeje v některých případech spojen s určitými riziky, na která bychom Vás chtěli upozornit:

  • Nabídky neseriózních zprostředkovatelů nemusí být (již na druhý pohled) tak atraktivní, jak je školení prodejci mohou prezentovat
  • Ve smluvních podmínkách se mohu skrývat „háčky“ ať už ve formě různě nazvaných poplatků (které se často rovnají výši úspor), dlouhých výpovědních lhůt či další
  • Slibovaná finanční úspora nemusí být významná. Pokud činí např. 500 Kč ročně - může zůstat po odečtení vstupních a jiných případně požadovaných poplatků a po vydělení počtem měsíců na zanedbatelné úrovni.

Naléhavě proto doporučujeme vyžádat si veškeré podklady v písemné podobě, vše si v klidu a pečlivě přečíst, případně spočítat - porovnat s vyúčtováním z minulých období.

V žádném případě by zákazník ve vlastním zájmu neměl podepisovat žádnou smlouvu či jiné dokumenty vedoucí ke změně dodavatele bez předchozího důkladného uvážení. Při porovnávání výhodnosti nabídky doporučujeme vzít v úvahu i další faktory jako jsou šíře doplňkových služeb, nabídka produktů, způsob komunikace s dodavatelem, existence sítě kontaktních míst, jistota spolehlivosti dodávek a komplexnost péče o zákazníky.

Pokud jste již novou smlouvu podepsali a chcete tento krok vzít zpět, je to v případě podomního prodeje v určitém omezeném časovém období ještě možné - dle § 57 Občanského zákoníku.

S veškerými svými dotazy se můžete obracet na zákaznickou linku RWE 840 11 33 55, kde jsou naši pracovníci připraveni zodpovědět Vaše dotazy 7 dní v týdnu, 24 hodin denně.

V případě výhrad k postupu při uzavírání smluv či jejich obsahu a práv zákazníka je možné využít poradenské činnosti Sdružení obrany spotřebitelů.

Jolana Řeháčková-Dominiková
RWE - Severomoravská plynárenská, a.s.

Vytvořeno 17.9.2009 11:28:53 | přečteno 2573x | jahnova
load