Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Začíná gastronomický festival Chuť Jeseníků

Vilémova kobliha

V létě provoní jesenické hory gastronomický festival Chuť Jeseníků. Až do konce září mohou obyvatelé a návštěvníci jesenických hor ochutnávat tradiční jídla, která pocházejí z historických kuchařek místních obyvatel. Druhý ročník originálního gastronomického festivalu byl oficiálně zahájen 14. června, avšak již o několik dnů dříve se do festivalu zapojila školní jídelna ZŠ Vrchlického v Šumperku, která po celý týden podávala  malým strávníkům tradiční jesenická jídla. Žáci tak poznali chuť Vozkovy houskové polévky nebo Lesnickou bramborádu s rejvízským křenem. Projekt Chuť Jeseníků finančně podpořilo město Šumperk.

Originální recepty z Jeseníků vaří pro své hosty dvacítka restaurací na Šumpersku, Jesenicku, Rýmařovsku a Bruntálsku. Návštěvníci je poznají podle speciálního označení u vchodu. Stejně jako loni mohou ochutnat některý z tradičních pokrmů také turisté přímo na Pradědu. V nabídce jídel nechybějí polévky, hlavní jídla nebo dezerty. Milovníci jídla se tak mohou těšit třeba na Masové kuličky v nudlovém těstě nebo Frýdeberský salát. Každá restaurace navíc podává  nejméně jedno kompletní menu. Hosté mohou také hodnotit servírovaná menu a jejich kuchaře, čímž se zapojí do spotřebitelské soutěže o hodnotné ceny.

Druhý ročník festivalu Chuť Jeseníků s sebou přináší několik atraktivních programových novinek. Jde například o kurzy vaření pro kuchaře jesenických restaurací. Další novotou je gurmánská akce „Sněz, co můžeš“, která se uskuteční ve středu 20. června v šumperské kavárně Předměstí. Během prázdninových měsíců bude probíhat také dlouhodobá soutěž ve vaření pro amatérské kuchaře, jejíž vítěz získá hotovost a ceny v celkové hodnotě 25 tisíc korun!

Festival Chuť Jeseníků potrvá do konce září a jeho slavnostní ukončení s vyhlášením výsledků hlasování strávníků o nejlepší restauraci proběhne začátkem října.Mezitím festival Chuť Jeseníků ještě zavítá na folklorní festival do partnerského města Nysa (18.8.) nebo se pojede představit do hlavního města na tiskovou konferenci pro pražské novináře (3.7.).

První ročník gastronomického festivalu se konal v roce 2011 a zaznamenal nečekaný zájem veřejnosti, provozovatelů restaurací i celostátních médií, včetně České televize. 

http://www.chutjeseniku.cz/restaurace

Vytvořeno 15.6.2012 14:52:08 | přečteno 2218x | navratil
load