Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Výměna řidičských průkazů vydaných v letech 1994-2000

Šumperská radnice vychází vstříc majitelům řidičských průkazů vydaných mezi roky 1994 - ; 2000, kteří si ještě svůj „řidičák“ nestihli vyměnit, a rozšiřuje úřední hodiny.

Majitelé řidičských průkazů vydaných od 1. ledna 1994 do 31. prosince 2000 mají povinnost si svůj průkaz vyměnit do konce tohoto roku. Městský úřad ale vychází klientům vstříc a rozšíří úřední hodiny na odboru dopravy - registru řidičů (kancelář č. 122 v přízemí přístavby městské úřadovny v Rooseveltově ulici) o poslední čtyři pracovní pátky v roce - 26.11., 3.12., 10.12. a 17.12., na které přijal personální výpomoc. V tyto pátky bude otevřeno v době 8-14 hodin (s polední přestávkou 12:00-12:45 hodin).

Dle aktuálních informací z ministerstva dopravy (zde) je potřeba do konce roku na odboru dopravy Městského úřadu v Šumperku vyměnit ještě 2.572 řidičských průkazů. Vzhledem k tomu, že výroba průkazu ve Státní tiskárně cenin nyní trvá až 3 týdny, je třeba si o výměnu zažádat co nejdříve.

„Prozatím se na přijetí žádosti o výměnu čeká na přepážce maximálně půl hodiny, denně jsme schopni vyřídit kolem stovky žádostí, předpokládáme, že se tato situace do konce listopadu příliš nezmění. Proto doporučujeme řidičům termín výměny příliš neodkládat, neboť na konci roku se může celý systém zahltit,“ říká Ing. Radek Novotný, vedoucí odboru dopravy.

Žadatelé musí u přepážky vyplnit žádost o vydání řidičského průkazu a předložit občanský průkaz, starý řidičský průkaz a jednu fotografii o rozměrech 3,5 x 4,5 cm. Výměna řidičských průkazů vydaných od 1. ledna 1994 do 31. prosince 2000 je do konce letošního roku ve většině případů bezplatná, od 1. ledna 2011 již bude poplatek činit 50 Kč.

Aktuální informace k výměně řidičských průkazů naleznete na webových stránkách Ministerstva dopravy ČR (zde)

Ing. Andrea Dostálová,
tisková mluvčí

Vytvořeno 10.11.2010 16:38:15 | přečteno 4535x | jahnova
load