Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Vyhlídka z radniční věže a expozice Čarodějnické procesy turisty lákají

rozhledy

Do expozice Čarodějnické procesy zavítalo v roce 2011 o více než sedm set návštěvníku oproti roku  2010. Ještě větší nárůst návštěvnosti zaznamenala vyhlídka z radniční věže, kterou využilo o více než třináct set návštěvníků než v roce 2010. 

„Město Šumperk nabízí tři turistické produkty a to Rozhledy z radniční věže, Prohlídkové okruhy  městem s průvodcem (Procházka ze 13. do 21. stol., Kde žily čarodějnice, Zrození malé Vídně a Šumperkem za vědomostmi) a stálou expozici  Čarodějnické procesy v Geschaderově domě,“ říká k šumperským atraktivitám referent oddělení kultury a vnějších vztahů Bohuslav Vondruška.

 „Výše uvedené turistické produkty navštívilo v roce 2011 celkem 12 190 osob (pro srovnání  v r. 2010 to bylo 10 438 os.), z toho 5 324 osob radniční věž, 762 prohlídkové okruhy a 6 104 expozici. Meziroční nárůst návštěvnosti v roce 2011 se zvýšil téměř o  15%,“ doplnil informace Vondruška a dodal, že do Šumperka také zavítalo více než 1200 zahraničních turistů.

„V sezóně 2011 jsme připravili ke 100. výročí otevření nové radnice novinku, kterou byla noční vyhlídka z radniční věže. Na noční Šumperk se přišlo podívat téměř čtyři sta návštěvníků. Proto jsme se rozhodli, že tuto možnost nabídneme veřejnosti i v letošním roce,“ řekl na závěr Vondruška.

Letní turistická sezóna proběhne v roce 2012 od 1. června do 30. září. Návštěvu je možné objednat i mimo letní turistickou sezónu na e-mailu: pruvodce@sumperk.cz a na tel. čísle 583 388 610.  

Geschaderův dům

Expozice Čarodějnické procesy


MgA. Kamil Navrátil, 
tiskový mluvčí
Vytvořeno 8.2.2012 10:22:23 | přečteno 1756x | navratil
load