Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Vydávání průkazů profesní způsobilosti řidiče

Držitelé řidičského oprávnění skupin C, C+E, C1, C1+E, D, D+E, D1, D1+E, kteří mají platné osvědčení profesní způsobilosti řidiče vydané podle zákona č. 247/2000 Sb., tj. před 1.4.2008, jsou podle zákona č. 374/2007 Sb. povinni požádat o vydání nového průkazu profesní způsobilosti řidiče (PPZŘ). Stávající osvědčení profesní způsobilosti musí být platné v den podání žádosti. Žádost o vydání PPZŘ může řidič podat u příslušného obecního úřadu obce s rozšířenou působností dle místa trvalého pobytu (Městský úřad Šumperk) od 1.4.2008 do 1.10.2008, pokud platnost osvědčení nekončí dříve. V případě podání žádosti po 1.10.2008 již nebude možné PPZŘ vydat.

K podání žádosti je nutné předložit platné osvědčení profesní způsobilosti řidiče (profesní průkaz), 1 fotografii o rozměrech 3,5 x 4,5 cm, občanský průkaz a řidičský průkaz. Za výměnu průkazu je stanoven správní poplatek 200,- Kč.

Doklad PPZŘ bude vydán do 30ti dnů od podání žádosti, proto doporučujeme řidičům, kterým bude končit platnost Osvědčení profesní způsobilosti řidiče, aby počítali s dobou pro výrobu nového dokladu a žádost si podali v dostatečném předstihu.

PRŮKAZY PROFESNÍ ZPŮSOBILOSTI ŘIDIČE vydává pro řidiče ve zdejším správním obvodu MěÚ Šumperk, odbor dopravy, Jesenická 31, kancelář č. 707.

Ing. Radek Novotný,
vedoucí odboru dopravy

Vytvořeno 11.7.2008 9:01:05 | přečteno 3919x | jahnova
load