Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Vánoční zpívání dětí z mateřských škol

Vánoční atmosféru Točáku obohatí ve čtvrtek 11. prosince zpívání dětí z mateřských škol. V tento den si mohou občané města také zakoupit vánoční štolu, koblížky nebo svařené víno od partnerského města Bad Hersfeld.

Šumperský Točák od 4. prosince připomíná obyvatelům města kvapem se blížící Vánoce. Trhovci nabízí nejen typické vánoční pochutiny - punč, svařené víno, pražené oříšky, ale také jiné druhy vánočního zboží - formy na pečení, jmelí, svíčky a svícny, vánoční ozdoby. Nabídka produktů se na Točáku střídá, takže vždy je možné ve stáncích nalézt něco nového.

Ve středu 10. prosince ve večerních hodinách přijeli zástupci z partnerského města Bad Hersfeld, kteří v průběhu čtvrtka budou prodávat přivezené vánoční štoly, koblížky a svařené víno. Prodej vánočních pochutin není pouhou obchodní aktivitou, výtěžek z prodeje převezmou zástupci Asociace rodičů a přátel zdravotně postižených dětí Klub Čtyřlístek. V průběhu loňského prodeje šumperští občané nakoupili zboží za osmnáct tisíc tři sta čtyřicet korun, výtěžek byl předán Základní škole pro žáky se specifickými poruchami učení a mateřské škole logopedické Schola Viva, o.p.s. Myšlenka charitativní akce vzešla před pěti lety od radního města Bad Hersfeldu Karl-Ernsta Wiecherse, finanční dary od té doby pomohly místní pobočce Sjednocené organizace nevidomých a slabozrakých, společnosti Dětský klíč, Šumperskému dětskému sboru a handicapovaným dětem z Pomněnky.

003, obrázek se otevře v novém okně 004, obrázek se otevře v novém okně 007, obrázek se otevře v novém okně

Letošní novinkou spojenou s vytvořením vánoční atmosféry je zapojení dětí ze šumperských mateřských škol. Na Točák byly umístěny tři menší smrčky, které si děti „nastrojily“ vlastnoručně vyrobenými ozdobami. Vánoční koledy a jiné písničky v podání dětí si přijďte poslechnout ve čtvrtek 11. prosince od jedné hodiny odpoledne.

Ing. Andrea Jahnová
tisková mluvčí

Vytvořeno 11.12.2008 10:14:28 | přečteno 2797x | jahnova
load